!opis książki.txt

(2 KB) Pobierz
Tytuł: Czwarta ręka
Autor: John Irving
Tytuł oryginalny: The Fourth Hand
Język oryginalny: angielski
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: literatura współczesna zagraniczna
Forma: powieć
Rok pierwszego wydania: 2001
Rok pierwszego wydania polskiego: 2002
Tłumacz: Maciej wierkocki

Rodzaj: audioksišżka
Wersja językowa: polska
Treć: pełna
Rok nagrania: 2002
Czyta: Jacek Kiss
Czas trwania: ~14 godz. 20 min.
Rozmiar: ~295 MB (30 plików)
Format: MP3 (KBPS:44, KHZ:32, mono)
ródło: CC (Compact Cassette)

Opis ksišżki:
Lew z indyjskiego cyrku odgryza dłoń nowojorskiemu dziennikarzowi telewizyjnemu na oczach milionów widzów. W Bostonie trapiony problemami rodzinnymi wybitny chirurg czeka na sposobnoć przeprowadzenia pierwszej w Stanach Zjednoczonych transplantacji dłoni. Jednoręki reporter jest z jego punktu widzenia idealnym pacjentem, trwajš jednak poszukiwania odpowiedniego dawcy. Gdy pewna kobieta z Wisconsin oferuje bostońskiej klinice dłoń swojego męża, chirurg poczštkowo bierze jej propozycję za niesmaczny żart - mšż bowiem nie tylko żyje, lecz nie wybiera się nawet na tamten wiat?
Czwarta ręka to niepoprawna politycznie komedia, satyra i erotyczna farsa - a nade wszystko wzruszajšca opowieć o potędze miłoci, pozwalajšcej odkupić dawne winy i zaczšć życie od nowa. W bezdusznym wiecie końca wieku Irving z właciwym sobie ironicznym humorem poszukuje fundamentalnych wartoci, pozwalajšcych nie stracić wiary w człowieka.

O autorze:
John Irving (ur. 1942) częć dzieciństwa i wczesnš młodoć spędził w Austrii, gdzie rozpoczšł studia z historii sztuki i filozofii. Amerykański zapanik (były) i jeden z najznakomitszych prozaików, scenarzysta filmowy, laureat Oscara w 2000 roku w kategorii najlepszy scenariusz adaptowany do filmu Wbrew regułom (na podstawie własnej powieci Regulamin tłoczni win); zagrał epizodyczne role w filmach wiat według Garpa i Wbrew regułom. Debiutował w 1968 roku powieciš Uwolnić niedwiedzie, po raz pierwszy ukazujšc w niej wiat niewydarzonych wędrowców, przemieszczajšcych się z New Hampshire do Wiednia i przypatrujšcych z tej perspektywy wydarzeniom wstrzšsajšcym XX-wiecznš historiš, ale w większym stopniu zaopatrzonych we własne, wewnętrzne trzęsienia ziemi.
 Pięć z jego powieci zekranizowano: wiat według Garpa, Hotel New Hampshire, Modlitwa za Owena, Wbrew regułom, Jednoroczna wdowa (tytuł filmu: Drzwi w podłodze).
Zgłoś jeśli naruszono regulamin