Tylko to pomoże ci w problemach z trawieniem.docx

(20 KB) Pobierz

Tylko to pomoże ci w problemach z trawieniem [skrót]

Why you can take all the probiotics, enzymes, and antacids you want, and still not fix your digestive problems

Dr Janet Zand

Skoro to czytasz, to szanse są iż próbowałeś wszystkiego żeby rozwiązać swoje przewlekłe problemy z trawieniem. Może stosowałeś probiotyki, enzymy i inne naturalne leki, może nawet substancje zobojętniające kwas, środki przeczyszczające itd.

I dalej cierpisz na koszmary trawienne jak zgaga, refluks, niestrawność, gazy, wzdęcia, zatwardzenie czy biegunka. Taka jest prawda, nawet jeśli trzymasz się daleko od "problematycznych" a smakujących ci produktów jak nabiał, ostre dania i pizza.

Nazywam się dr Janet Zand, i zajmuję się leczeniem wielu pacjentów z przewlekłymi problemami trawiennymi.

Niektórzy pacjenci mówią mi, że bez względu na to co robią, nie mogą zjeść cheeseburgera czy lodów by nie zapłacić ceny później. Ciągle im się odbija, czją gazy i są zbyt wzdęci by zmieścić się w ubranie. I bez względu na to co robią dalej mają zatwardzenie.

Żeby im pomóc, korzystam ze starożytnego chińskiego środka od tysięcy lat stosowanego z sukcesem w przypadku problemów z żołądkiem i jelitami. Działa zdumiewająco dobrze, gdyż koryguje podstawowy stan, który powoduje tę dolegliwość w pierwszej kolejności.

Od wzdęcia i zatwardzenia do poczucia lekkości i zwiększonej energii

Większość ludzi nie ma pojęcia iż cierpią na tę często pomijaną dolegliwość. Ale teraz kiedy przychodzą do mnie pacjenci z tymi problemami, zwykle znajduję objawy, a jest ich wiele: czasami nadwaga lub brak energii, mogą mieć poczucie ciężkości w żołądku po jedzeniu, luźny albo klejący się stolec. Często odczuwają zimno i drętwienie palców i stóp.

Ale kiedy zaczną stosować ten chiński środek, dolegliwości bezpowrotnie ustępują.

Najpierw wyjaśnię o co tu chodzi.

Może wiesz coś o chińskiej akupunkturze, która opiera się na idei, że wszystkie choroby są z powodu braku równowagi lub blokady "qi" (czytaj "czi"). Jest to naturalna energia przepływająca przez organizm kanałami pn. meridiany, i reguluje wszystkie funkcje organizmu.

Kiedy chorujesz albo organizm nie funkcjonuje jak powinien, często przyczyna może być zewnętrzna, która atakuje organizm poprzez te meridiany. Ona wywołuję nierównowagę w organizmie, i różnymi kanałami szerzy się na wszystkie narządy i systemy.

To tworzy też przeszkodę, która ingeruje w funkcjonowanie organizmu, albo przepływ energii, dlatego organizm nie funkcjonuje dobrze i może się też wyłączyć.

Co to ma wspólnego z trawieniem? Wszystko! Może jesteś przyzwyczajony do jedzenia wszystkiego kiedy byłeś młodszy, a teraz często cierpisz na niestrawność, gazy, wzdęcia, zatwardzenie i inne problemy.

To oznacza, że w organizmie nie ma równowagi, co przeszkadza przepływowi energii. I wtedy wyłącza się układ trawienny i wywołuje problemy trawienne i jelitowe.

Dlaczego nie ma tej równowagi? Bo wypalił się twój układ trawienny. Tak - jak stres i inne czynniki mogą spowodować poczucie zmęczenia i wypalenie, tak układ trawienny może się też zmęczyć i wypalić. I często jest to skutek szybkiego nowoczesnego stylu życia.

Jedzenie w pośpiechu, duże porcje, niewystarczająco dużo snu, nadmierne pobudzenie i stres… te WSZYSTKIE czynniki mogą wypalić układ trawienny i zużyć go do punktu wyczerpania.

Niektóre leki, np. antybiotyki, też wypalają trawienie zabijając przyjazne bakterie. Konsumpcja produktów bogatych w cukier i białą mąkę dają dodatkowy pokarm złym bakteriom i mogą się wtedy rozwijać w jelitach, nawet pogarszając trawienie.

Ten rodzaj wypalenia trawiennego prowadzi do powszechnej dolegliwości znanej w chińskiej medycynie pn. "zimne" trawienie. Podczas gdy praktykujący chińską medycynę z sukcesem leczą tę dolegliwość od tysięcy lat, to większość zachodnich lekarzy nigdy o niej nie słyszała.

Kiedy układ trawienny jest zimny, może prowadzić do nieżytu żołądka, gazów, bólu brzucha, zatwardzenia, biegunki i innych problemów. Ale one nie występują dlatego, że wewnętrzna temperatura organizmu jest "zimna". Nie ma z tym nic wspólnego.

Zimne trawienie wiąże się z reakcjami chemicznymi w organizmie, które mogą być wrażliwe na temperaturę. Żeby zrozumieć jak to wpływa na trawienie, pomyślmy o podstawowej fizyce wody:

·         Kiedy postawisz na palniku wodę, porusza się szybciej i dochodzi do wrzenia. Jest większa aktywność.

·         Kiedy włożysz ją do zamrażalnika, spowolnia i zamarza. Jest mniejsza aktywność.

·         Jak widać, temperatura zwiększa, a zimno zmniejsza aktywność.

To samo odnosi się do trawienia. Bezproblemowe, gładkie trawienie polega na szeregu reakcji chemicznych między kwasami i enzymami wytwarzanymi w przewodzie pokarmowym.

Jak powiedziałam wcześniej, te reakcje chemiczne są wrażliwe na temperaturę: wysoka zwiększa aktywność trawienia, a zimno ją zmniejsza.

Dlaczego zimny, wypalony układ trawienny nie działa

Kiedy układ trawienny jest zbyt zimny, osłabiają się nawet najbardziej podstawowe funkcje trawienne. Nie da się wytworzyć tyle kwasu żołądkowego i enzymów żeby rozłożyć pokarm, bo te reakcje chemiczne wymagają ciepłego środowiska trawiennego. W rezultacie organizm nie jest już w stanie poprawnie przetwarzać żywności i płynów.

Ten zepsuty mechanizm wywołuje reakcję łańcuchową złych wydarzeń w układzie trawiennym. Jeśli występuje niedobór kwasu żołądkowego i enzymów, pokarm nie ulega dobremu rozkładowi. Dlatego nie wchłaniasz wszystkich dostarczonych substancji odżywczych.

Wtedy narządy nie otrzymują potrzebnych im substancji odżywczych i energii, dlatego żołądek, jelita, wątroba i nerki stają się zmęczone i nie mogą wykonywać swoich zadań.

Pokarm nie rozkłada się już w żołądku i jelicie cienkim, a tylko siedzi w przewodzie pokarmowym i gnije, zamieniając się w toksyczną gnijącą masę. I skoro nie przetwarzasz już dobrze przyjmowanego pokarmu i płynów, cierpisz na zatwardzenie albo biegunkę.

Jest źle, tak? I wszystko dlatego, że układ trawienny jest zbyt zimny i wypalony i nie funkcjonuje tak jak chciała natura.

Oto co się dzieje kiedy trawienie działa prawidłowo

Zobaczmy co się dzieje kiedy trawienie jest "ciepłe". Zaczyna działać już kiedy twój nos poczuje zapach produktu i wyobrazi sobie "pierwszy gryz"! To wtedy mózg wysyła rozkaz do układu trawiennego by się przygotował.

Kiedy tylko pokarm wejdzie do jamy ustnej, zaczynają pracować enzymy i ślina. Te enzymy natychmiast rozkładają wszystkie cukry i skrobię na glukozę, która wchodzi prosto do układu krwionośnego, dlatego organizm może ją użyć do produkcji energii.

Do akcji wkraczają inne enzymy jak tylko do żołądka wejdzie białko. Kiedy pokarm przesuwa się z żołądka do jelita cienkiego, te enzymy przekształcają cząsteczki białka na aminokwasy, które organizm wykorzystuje do budowy i naprawy tkanek.

Każdy tłuszcz rozkładany jest na kwasy tłuszczowe i cholesterol wykorzystując kwas żółciowy z wątroby, i twoje ścianki jelitowe wypychają nagromadzone odpady i usuwają je.

Inaczej mówiąc, NIE ma zgagi, NIE ma niestrawności, NIE ma gazów, NIE ma refluksu, NIE ma ani zatwardzenia ani biegunki. Kiedy układ trawienny jest wystarczająco ciepły, wszystko jest dobrze.

Jak ogrzać układ trawienny by lepiej działał

Na szczęście łatwo jest odwrócić wypalenie trawienia razem z zimnym trawieniem. Tradycyjna medycyna chińska polega na szerokim wachlarzu ziół i przypraw dla ogrzania trawienia, i znamy je, stosowaliśmy je wcześniej.

Na przykład mama mogła ci powiedziec, żebyś pił napój imbirowy kiedy masz nieżyt żołądka, ona coś wiedziała… korzeń imbiru od dawna stosowano do walki z nudnościami, gazami i niestrawnością w chińskiej medycynie. Jest tak dlatego, że korzeń imbiru ogrzewa kanały energii w całym organizmie i łagodzi wilgoć i chłód.

[Uwaga: kup korzeń imbiru z seledynowymi końcówkami, dobierz wielkość miski / doniczki, nasyp 3 cm ziemi, połóż na niej korzeń, zasyp 3 cm ziemi, przygnieć dłonią i podlewaj jak kwiat domowy. Potrzebujesz 2 cm korzenia? Odgrzeb końcówkę w ziemi, odkrój nożem i ponownie zasyp, przygnieć ziemię. On będzie się rozrastał, a wiosną puści podobne do palmy łodygi i wąskie długie liście, b. ozdobna roślina. Po co przechowywać w lodówce?]

Innym popularnym środkiem trawiennym o którym mogłeś słyszeć jest czarny pieprz, który pomaga zwalczać "kwas" żołądkowy. Znany jako Piper nigrum albo piperyna w tradycyjnej medycynie chińskiej, czarny pieprz wspomaga produkcję enzymów trawiennych.

Ale jest wiele innych ziół stosowanych zarówno w chińskiej jak i ajurwedyjskiej (indyjskiej) medycynie, które pomagają ogrzać i wzmocnić układ trawiennych. Niektóre z nich są rzadkie i trudno dostępne.

Na przykład wyciąg z lotosu stosowany w Azji od tysięcy lat, głównie na skurcze brzucha, luźny stolec i inne problemy trawienne. I korzeń galangal pomaga pobudzać wydzielanie soków żołądkowych wspomagającego trawienie.

W dalszej części artykułu jest reklama, nie będę jej tłumaczyć. 

https://www.advancedbionutritionals.com/Digestion-Supplements/Surprising-Digestion-Secret.htm?utm_source=House&utm_medium=RESEND&utm_campaign=ABJZLLVB19&utm_content=CTA&svp_cmguid=CD4477FF-1A35-44FF-8542-FA40F1A67B9A#link

 

Zgłoś jeśli naruszono regulamin