Notatka z PROGRAM ROZWOJU ZS w Cycowie.doc

(31 KB) Pobierz

Notatka

z Programu rozwoju Zespołu Szkół im.7 Pułku Ułanów Lubelskich w Cycowie

na lata 2011 – 2016

 

W Zespole Szkół został opracowany Program Rozwoju, w którym zawarte są następujące zadania programowe głównych dziedzin funkcjonowania Zespołu Szkół.

 

1.      Dydaktyka:

I.        Podnoszenie standardu nauczania i uczenia się realizowany poprzez wybór programów nauczania, planowanie i realizacje projektów edukacyjnych

II.     Realizacja ramowych planów nauczania przewidzianych na 3 letni cykl kształcenia – praca z uczniami pod kątem przygotowania do sprawdzianów III klas szkoły podstawowej, VI klas szkoły podstawowej i III klas gimnazjum

III.  Wdrażanie systemu wsparcia uczniów uzdolnionych, uczniów z trudnościami edukacyjnymi i niepełnosprawnymi – opracowanie i realizacja IPET i PPW, przygotowywanie uczniów do olimpiad i konkursów, rozpoznawanie  problemów dydaktyczno – wychowawczych  - współpraca z poradnią psychologiczno – pedagogiczną, tworzenie klas integracyjnych.

IV.  Stosowanie jednolitych kryteriów WZO, klasyfikowania i promowania uczniów realizowany jest poprzez informowanie uczniów i rodziców o wymaganiach.

V.    Stosowanie nowoczesnych metod pracy na lekcji – organizowanie WDN, organizowanie szkoleń Rady Pedagogicznej, udział nauczycieli w konferencjach, warsztatach i szkoleniach.

VI.  Unowocześnianie bazy dydaktycznej – pozyskiwanie sponsorów, zakup pomocy naukowych, wzbogacenie księgozbiorów, rozbudowanie bazy lokalowej.

DOBRE PRZYGOTOWANIE UCZNIÓW DO KSZTAŁCENIA NA KOLEJNYCH ETAPACH EDUKACJI ORAZ RADZENIA SOBIE W ŻYCIU CODZIENNYM

 

2.      Opieka i wychowanie

I.        Planowanie pracy wychowawczej i opiekuńczej w oparciu o priorytet szkoły realizowany poprzez doskonalenie Programu Profilaktyczno – Wychowawczego.

II.     Budowanie pozytywnego sprzyjającego uczeniu się oraz przyjaznego klimatu w klasie i w szkole – eksponowanie prac uczniów, nagradzanie uczniów w szczególnych osiągnięciach, działania integracyjne, działalność organizacji szkolnych, gazetka samorządu uczniowskiego.

III.  Doskonalenie kryteriów i metod oceniania zachowania – analiza przyczyn nieobecności w szkole.

IV.  Przestrzeganie zasad demokracji i praw ucznia w szkole – współpraca z policją, kuratorem, ośrodkiem pomocy społecznej.

V.    Wykreowanie pozytywnego obrazu szkoły w środowisku – porządkowanie cmentarzy, udział w uroczystościach.

TWORZENIE OPTYMALNYCH WARUNKÓW DO WSECHSTRONNEGO ROZWOJU WYCHOWANKA

 

3.      Organizacja i kierowanie zespołem szkolnym

I.        Rozbudowa bazy lokalowej i materialnej szkoły

II.     Doskonalenie stanu organizacyjnego Zespołu Szkół.

III.  Przestrzeganie zasady o zatrudnieniu nauczycieli o wysokich kwalifikacjach zawodowych – tworzenie zespołów wychowawczych i zespołów przedmiotowych.

IV.  Dbałość o ład organizacyjny w szkole – prawidłowe prowadzenie dokumentacji.

ZAPEWNIENIE WŁAŚCIWEGO FUNKCJONOWANIA W SZKOLE

Zgłoś jeśli naruszono regulamin