Zabawy na bal karnawałowy.doc

(32 KB) Pobierz

BAL U BAJKOWYCH PRZYJACIÓŁ

 

* Taniec na "dywaniku"

Pary biorące udział w zabawie tańczą w rytm muzyki na "dywaniku" (wydzielonym miejscu). Para, która wyjdzie poza „dywanik”, odpada z gry. W pewnym momencie muzyka przestaje grać i wszystkie pary muszą natychmiast opuścić "dywanik", Ostatnia para opuszczająca dywanik wypada również z gry. Zabawę ponawiamy do chwili wyłonienia zwycięzców.

* Kto to śpiewa?

Drużyna stoi (lub siedzi) w kręgu. W środku znajduje się zuch z zasłoniętymi oczami. W pewnym momencie drużynowy wskazuje na zucha, który ma zaśpiewać początek jakiejkolwiek piosenki (może zmienić swój głos). Zuch stojący w środku próbuje zgadnąć, kto to zaśpiewał. Jeżeli mu się to uda, role pomiędzy tymi zuchami się zmieniają. Zabawa toczy się dalej.

Odmiana:

Zuchy chodzą po obwodzie koła, twarzą do środka kręgu. Zuch znajdujący się w kręgu ma zasłonięte oczy, przez wyciągnięcie ręki wskazuje osobę, która ma zaśpiewać. Dalszy ciąg jak we wcześniejszym opisie.

* Taniec na gazetach

Każda para otrzymuje gazetę jednakowej wielkości, na której rytmicznie tańczy. Gdy muzyka przestaje grać, należy gazetę złożyć na połowę i tańczyć dalej (obszar do tańca staje się mniejszy). Z gry wypada ta para, która nie potrafi zmieścić się na wyznaczonym miejscu. Wygrywa ta para, która tańczy na jak najmniejszej powierzchni gazety.

* Ukryte przedmioty

Przed balem ktoś ukrywa pewną ilość specjalnie oznaczonych przedmiotów (np.: skrawki kartonu zaopatrzone w odcisk pieczęci).

W pewnym momencie balu ogłaszany jest konkurs: kto zbierze najwięcej ukrytych przedmiotów.

* Zamiana piosenki

To trudna zabawa. Wybrany zuch siedzi na krześle w środku koła i śpiewa jakąkolwiek piosenkę. W pewnym momencie przerywa ją, najlepiej w środku wyrazu. Jeżeli ktoś podejmie nową piosenkę rozpoczynającą się od przerwanej sylaby, siada na krześle i zabawa toczy się dalej.

* Taniec z kartonikami

Drużynowy rozkłada w różnych miejscach parkietu kolorowe, kwadratowe lub okrągłe kartoniki takiej wielkości, by zmieściła się na nich jedna para. Liczba kartoników jest mniejsza niż liczba tańczących par. W czasie trwania muzyki pary tańczą pomiędzy kartonikami. Jeśli któraś nadepnie na kartonik, wypada z gry). Gdy muzyka przestaje grać, każda para stara się stanąć na wolnym kartoniku. Para, która nie znalazła kartonika, wypada z gry.

 


Biały walczyk

Hej, biały walczyk, hop, hop, hop!

Zając na śniegu znaczy trop!

Zając na śniegu pomyka,

a my tańczymy walczyka,

a my tańczymy walczyka

Saneczki z góry niosą nas,

Wiatr pogwizduje, szumi las!

A nasze ptaki z karmnika

tańczą białego walczyka,

tańczą białego walczyka.

Zgłoś jeśli naruszono regulamin