aborcja.odt

(23 KB) Pobierz

Aborcja za i przeciw”

 

 

              Rozważę dziś problem jakim jest aborcja. Sama etymologia tego słowa daje nam wiele      do myślenia, mianowicie aborcja to z łaciny abortus lub abortio– poronienie, wywołanie poronienia. Już jako termin naukowy aborcja stanowi problem sam w sobie, a mianowicie daje nam jasno do zrozumienia, iż jest ona zabójstwem,  które w samym znaczeniu ukazuje nam pogardę dotyczącą osoby która, dopełniła się tegoż czynu.

              Podstawowym problemem dotyczącym aborcji w naszym kraju jest to ,iż jest ona tak        jak w większości krajów cywilizowanego świata objęta sankcjami prawnymi. Sama w sobie aborcja jest najczystszym złem, gdyż ukazuje ona nam akt mordu na nienarodzonej istocie ludzkiej. Istnieje wiele przyczyn aborcji i jej metod, lecz żadna z nich nie zasługuje na pochwałę, lecz od każdej reguły zdarzają się wyjątki.

              Jedną z przyczyn aborcji, a zarazem i wadą rozwoju społeczeństwa jest młodociany wiek kobiety zachodzącej w ciążę. Osoba taka decyduje się zazwyczaj aby dokonać aborcji, gdyż znajduje się ona pod presją społeczeństwa jak i niekiedy swoich opiekunów. W niektórych             jednak przypadkach młode kilkunastoletnie dziewczęta decydują się na urodzenie dziecka, tym samym  nie decydując się na  aborcje ,co w większości przypadków można nazwać heroicznym czynem.

              Niekiedy osoby w bardzo młodym wieku stawiają na pierwszym miejscu karierę, a dopiero później orientują się, iż jest już za późno aby założyć rodzinę. Według mnie jest to swego rodzaju odmiana aborcji gdyż naszą rodziną staje się praca, a w życiu prywatnym nie mamy już, ani krztyny wolnego czasu na założenie normalnej rodziny. Kobiety tego pokroju budzą się w pewnym momencie ze swego rodzaju snu i zadają sobie pytanie ,”co ze mną nie tak?”, kiedy przegapiłam najlepsze lata swego życia?” ,itd.

              Kolejną przyczyną dokonywania aborcji jest zdeprawowanie niektórych jednostek występujących w społeczeństwie, a mianowicie chodzi mi o gwałt. Wtedy osoba poszkodowana jeśli zachodzi w ciąże to ta ciąża nie jest wywołana za obopólnym porozumieniem, lecz                      jest ona skutkiem dopełnienia się aktu wandalizmu, poprzez użycie siły zmuszenie do odbycia stosunku seksualnego. W tym przypadku osoba zgwałcona ma prawo dokonania aborcji,                     gdyż dziecko powstałe poprzez gwałt może być bodźcem przypominającym o tym, że kiedyś              miało miejsce zbrukanie ciała tejże kobiety poprzez tenże akt wandalizmu na jej ciele. Można więc sobie łatwo wyobrazić co czuje kobieta, która decyduję się wziąć na swe barki takie                           brzemię z którym będzie musiała borykać się całe życie. Od jakiegoś czasu istnieją w Polsce                okna życia, które są jednak jakimś ratunkiem dla tych kobiet niechcących odebrać życia bezbronnym, a za razem nienarodzonym i niczemu niewinnym embrionom, które w niedługim czasie staną się dziećmi, a później ludźmi.

              Aborcja, czyli przerwanie ciąży, jest w naszym kraju dozwolona w trzech przypadkach:            gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety, gdy istnieje duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo gdy ciąża powstała, jak wcześniej nadmieniłem w wyniku gwałtu. Jednak w naszym kraju istnieje spora szara strefa w której to można pozyskać swego rodzaju pigułki lub też numery telefonu lekarzy trudniących się tą że profesją.     Tą  przestrzeń wolną od nadzoru władz państwowych tworzy internet, w którym to wystarczy trochę poszperać, a także mieć niewielkie zasoby gotówkowe aby pozyskać środki lub porady dotyczące uzyskania upragnionego efektu, jakim jest wywołanie sztucznego poronienia, czyli aborcji.

              Aborcja w wielu krajach na świecie posiada zwolenników, jednym z takich krajów                może być Holandia. Główną organizacją zajmującą się walką o prawa kobiet jest działające                    w internecie, międzynarodowe stowarzyszenie Women On Web, czyli kobiety w sieci. Stowarzyszenie walczy o prawa kobiet, lecz także ułatwia ono dostęp do środków potrzebnych przy aborcji.

              Aborcja może przynieść swego rodzaju zbawienne skutki, kiedy dowiadujemy się,               iż płód może być obciążony jakąś swego rodzaju chorobą ,np:zespołem downa, lub kalectwem        w postaci ubytku jakiejś kończyny ,np: brak ręki lub nogi. W tym przypadku mamy dwie opcje      do wyboru, a mianowicie urodzić dziecko i skazać je na straszliwy los bycia, że się tak wyrażę „wyrzutkiem społecznym”, lub usunięcia tejże ciąży do czego mamy całkowite prawo, lecz czy ten czyn w oczach większości, mam na myśli wiernych kościoła katolickiego nie będzie swego rodzaju odebraniem szansy na życie, czyli zabójstwem? To bardzo nurtujący problem dla wielu z nas, wiadomo że osoba pochodząca z rodziny wierzącej, ba można by nawet rzec zagorzały katolik zdecyduje się na zachowanie takiej ciąży do końca, a nawet uzna to za swego rodzaju „misję         od boga”.

              Można jednak łatwo wyobrazić sobie co po pewnym czasie czuje kobieta, która w młodości zdecydowała się na aborcję, po przez co skazała się na trwałą niemożnością posiadania dzieci        w przyszłości. Osoba taka traci chęć do życia, a nawet dosyć często targa się na nie, gdyż zaczyna rozumieć, iż życie które zdecydowała się odebrać mogłoby w teraźniejszości dorastać jako dziecko u jej boku. Dopiero wtedy zdajemy sobie sprawę z radości płynącej z daru, jakim jest macierzyństwo. Wiele takich kobiet decyduje się na adopcję co daje zbawienne skutki dla nich samych, jak i dla przepełnionych domów dziecka.

              Istnieją na świecie kobiety, które co dzień chodzą do kościoła i modlą się do boga o cud jakim są narodziny dziecka. Inne kobiety z kolei lekceważ dar boży jakim jest ciąża i bez mrugnięcia okiem decydują się na popełnienie aktu mordu jakim jest aborcja. W oczach społeczeństwa kobiety pragnące dziecka są czasem traktowane gorzej niż kobiety decydujące się    na aborcję. Wynika to tylko i wy łącznie z faktu, iż tonący brzytwy się chwyta, co w wolnym tego słowa znaczeniu może oznaczać, że osoba pragnąca, lecz niemogąca z przyczyn naturalnych mieć dzieci coraz częściej decyduje się na metodę zapłodni8enia in vitro lub na „wynajęcie matki”. Oznacz to, iż małżeństwa wynajmują młode kobiety aby te poddały się zapłodnieniu in vitro nasieniem małżonka, poprzez co obca osoba staje się „nosicielem” cudzego dziecka, robiąc             to wyłącznie dla pieniędzy. Kobiety z kolei decydujące się na aborcję nie są zazwyczaj potępiane przez społeczeństwo, dzieje się tak tylko i wyłącznie ze względu na to, iż żadna z kobiet                  o zdrowych zmysłach nie przyzna, czy też nie będzie rozgłaszała faktu, iż zgodziła się na aborcję.

              Reasumując aborcja stanowiła, stanowi i zapewne będzie w najbliższych latach stanowić problem nie tylko sfery moralnej ale także i duchowej. Obecnie istnieje kilka aspektów, wedle  których można ją zastosować, lecz posiada ona wielu zwolenników jak i przeciwników.              Nadżędnym jednak celem powinno w Polsce być promowanie antykoncepcji, gdyż poprzez               brak kampanii  promująceji leki antykoncepcyjne coraz większy odsetek młodych osób decyduje    się na aborcję. Ponadto telewizja, poprzez różnego rodzaju kampanie przyśpiesza procesy seksualne u bardzo wielu młodych osób, co w późniejszym efekcie jak już nadmieniłem skutkuje zajściem     w niechcianą ciążę, a następnie poszerzaniu się „szarej strefy”, jaką jest internet. Wiele młodych osób korzystając z tej że strefy uzyskuje wiadomości lub środki potrzebne aby wywołać poronienie, czyli doprowadzić do aborcji. Kościół także nie ułatwia nam tej sprawy, gdyż trąbi on ciągle           na temat tego, iż matki, jak i również ofiary gwałtu powinny rodzić dzieci, nawet w przypadku     ich upośledzenia. Ta postawa ukazuje sfoisty dramat odbywający się w świecie który nas otacza. Nie zapomnijmy dodać iż in vitro zdaniem kościoła jest, w jego mniemaniu swoistą odmianą aborcji. Zkoleji wiele kobiet dążących pierw do uzyskania odpowiedniego statusu majątkowego, zapomina o rodzinie i za późno pragnie jej wypełnienia w postaci dziecka. Moim skromnym zdaniem prawdziwa aborcja następuje jednak wtedy, gdy kobieta z rozmysłem zachodzi w ciąże      i nie w przypływie desperacji, lecz także z zimną krwią decyduje się na zakup pigułek wczesno poronnych lub też na zabieg służący zabiciu poczętego lecz nienarodzonego dziecka. Wiele rodzin czekających na adopcje z chęcią zapewne przyjęło by pod swój dach nowo narodzone niemowlę,     z otwartymi ramionami. Jednak postęp i rozwój organizacji walczących o prawa kobiet, organizacji zazwyczaj o poglądach feministycznych do których zalicza się między innymi Women On Web, dąży do całkowitej legalizacji morderstw na nienarodzonych embrionach, czyli dzieciach w łonie maki, mam na myśli legalizację aborcji. W mojej skromnej opinii kraje takie jak Holandia nie mają się czym szczycić, gdyż ich władze państwowe stworzyły w tym kraju swoistą demokratyczną „republikę bananową”, czyli kraj w którym rządzi nie prawo lecz pieniądze. Degręgolacja takiegoż społeczeństwa wpływa źle na otaczający nasz świat, gdyż wiele młodych osób udaje się tam, aby za stosunkowo niewielką opłatą dokonać aborcji, która tam jest żeczą całkowicie normalną jak i legalną.

Zgłoś jeśli naruszono regulamin