Zima w w klasie III.doc

(24 KB) Pobierz
Scenariusz zajęć lekcyjnych przeprowadzonych w klasie III

Scenariusz zajęć lekcyjnych przeprowadzonych w klasie III

w dniu 10 stycznia 2012 przez Renatę Karwat

 

Blok tematyczny: Z NOWYM ROKIEM W NOWE PRZYGODY

Temat dnia: Zabawy na długie wieczory

 

Cele operacyjne:

              Uczeń:

-          czyta wiersz z odpowiednią intonacją

-          wypowiada się na temat treści wiersza

-          samodzielnie uzupełnia luki w wyrazach z trudnościami ortograficznymi

-          zna i stosuje w praktyce zasadę pisowni nie z czasownikami i przymiotnikami

-          bierze czynny udział w zabawach integracyjnych

-          słucha uważnie odgłosów otoczenia odtwarzanych na tle muzyki

-          potrafi rozwiązać rebus

-          wie jak wygląda, jak brzmi i jak jest zbudowana gitara klasyczna

-          przedstawia przebieg, charakter, tempo i dynamikę utworu za pomocą ruchu

-          odpoczywa przy muzyce

-          projektuje i wykonuje plansze do gry

-          porównuje wyniki, iloczynów i ilorazów

-          potrafi uzupełnić dane w zadaniu na podstawie rysunków

 

 

Formy:

-          indywidualna jednolita

-          zbiorowa jednolita

-          grupowa

             

Metody: informujące – wyjaśnienie, opis

               problemowe – stawianie zadań

               praktycznego działania

 

Środki dydaktyczne:

-          Podręcznik,

-          ćwiczenia (j. polskie i matematyka)

-          CD 1

-          Karta pracy nr.42

-          Wstążki w kolorach tęczy

-          Duże kartony

-          Kredki

-          Kostka do gry

 

Materiały źródłowe:

              Zestaw pomocy zestawu podręczników „Gra w Kolory”

 

 

 

TOK ZAJĘĆ

 

 

1.      Powitanie piosenką „Wesoło nam” według słów S. Karaszewskiego

2.      Czytanie wiersza E. Żelińskiej „Kto się ze mną pobawi?”

3.      swobodne wypowiedzi uczniów na temat wysłuchanego wiersza

4.      Uzupełnianie luk w wyrazach z trudnościami ortograficznymi

5.      Zabawa słuchowo-ruchowa o charakterze integracyjnym

6.      rozwiązanie rebusu

7.      Omówienie budowy i brzmienia gitary klasycznej

8.      aktywne słuchanie utworu gitarowego – improwizacje ruchowe i …ćwiczenia relaksacyje do utworu S. Naleja „Kolorowy sen”

9.      Projektowanie i wykonanie planszy do gry „Salom na ferie”

10.  porównywanie różnicowe i  ilorazowe w zapisanych działaniach

11.  Uzupełnianie danych w zadaniu na podstawie rysunków

12.  ćwiczenia w poprawnej pisowni czasowników i przymiotników z przeczeniem „nie” – wykonanie zadań KP 42

 

 

 

Zgłoś jeśli naruszono regulamin