Jesień klasie II(1).doc

(25 KB) Pobierz
Scenariusz zajęć lekcyjnych przeprowadzonych w klasie II

Scenariusz zajęć lekcyjnych przeprowadzonych w klasie II

w dniu ..WRZESIEŃ...... przez Renatę Karwat

 

Blok tematyczny: Podróże małe i duże

Temat dnia: Wędrówki Ptaków

 

Cele operacyjne:

-          Uczeń słucha uważnie wiersza, odszukuje odpowiednią zwrotkę

-          Poznaje nazwy ptaków

-          Próbuje rozpoznawać ptaki po ubarwieniu wielkości i głosie

-          Uczestniczy w zabawach przyrodniczych (rozróżnia znaczenia słowa „klucz”)

-          Zna ptaki, które zostają u nas na zimę, które odlatują z Polski, i które przylatują do naszego kraju.

-          Wypowiada się pełnymi zdaniami

-          Potrafi wyszukać potrzebne informacje w różnych źródłach

-          Umie ułożyć obrazek z części

-          Mierzy odcinek za pomocą linijki

-          Kreśli odcinki o wskazanej długości za pomocą linijki

-          Porównuje długość odcinków

-          Określa treść pozamuzyczną i charakter utworu muzycznego

-          Zna i stosuje zasady sportowej rywalizacji

Formy:

-          indywidualna jednolita

-          zbiorowa jednolita

             

Metody: informujące – wyjaśnienie, opis

               problemowe – stawianie zadań

               praktycznego działania

 

Środki dydaktyczne:

-          Podręcznik,

-          ćwiczenia (j. polskie i matematyka)

-          CD 1 (gra w kolory)

-          Karta pracy

-          Albumy z ptakami

-          Tablice pokazowe

-          Figury geometryczne z sylabami zapisanymi na odwrocie

-          Albumy przyrodnicze,

-          Zdjęcia ptaków,

-          Blok rysunkowy (pomoce plastyczne)

-          Piórka,

-          linijki

 

 

Materiały źródłowe:

              Zestaw pomocy zestawu podręczników „Gra w Kolory”

 

 

 

 

 

 

 

TOK ZAJĘĆ

 

 

1.      Zbieranie informacji na temat odlotów, i przylotów ptaków na podstawie tekstu z podręcznika, książek przyrodniczych, oraz własnych spostrzeżeń

2.      Zabawa dramowa „Konferencja ornitologiczna” – przygotowanie ilustracji w grupach dowolna techniką plastyczną

3.      Wysłuchanie nagrania wiersza „Sójka” J. Brzechwa

4.      Wyjaśnienie powiedzenia „wybierać się jak sójka za morze”

5.      Redagowanie odpowiedzi na pytania na podstawie tekstu popularnonaukowego

6.      ćwiczenia oddechowe z piórkami

7.      Mierzenie, kreślenie i porównywanie długości odcinków

8.      Utrwalanie kolejności liter alfabetu

9.      Wysłuchanie i omówienie utworu „Kukułka” L.C. Daquina

10.  Rozpoznawanie ptaków, utrwalanie znajomości ich nazw

11.  Poznanie ptaków, które odlatują i które przylatują do Polski oraz tych, które sa z nami cały rok

12.  Składanie zdjęcia z części.

13.  Ustawienia i pozycje wyjściowe do gier i zabaw – zasady sportowej rywalizacji

 

 

Zgłoś jeśli naruszono regulamin