KONSPEKT
TEMAT: Doskonalenie podstawowych elementów techniki gier zespołowych.
Cele lekcji: Uczeń - potrafi prawidłowo kozłować i rzucać piłką do koszykówki
- potrafi prawidłowo wykonać zagrywkę sposobem górnym i prawidłowo odbijać piłką do siatkówki
- potrafi płynnie „prowadzić” piłkę nożną i piłkę do unihokeja
Miejsce zajęć: sala gimnastyczna
Pomoce: piłki do gry w PN, koszykówkę, PS, kije i piłka do unihokeja, słupki
Klasa: IV e,f
TOK LEKCJI
TREŚĆ I PRZEBIEG ĆWICZEŃ
UWAGI
część organizacyjna
rozgrzewka
- zbiórka, powitanie, sprawdzenie obecności i gotowości do zajęć
- podanie tematu lekcji i zadań głównych, zachęta do ćw.
- bieg dookoła boiska
- w biegu krążenie RR do przodu
- j.w. tylko do tyłu
- krok odstawno – dostawny twarzą do środka boiska i na zewnątrz
- „przeplatanka” do środka boiska i na zew.
- w rozsypce skłony T do przodu
- j.w., skłony T na boki
- skrętoskłony
- z przysiadu podpartego wyrzut NN w tył
- skiping A i C
ustawienie w dwuszeregu
na połowie boiska do PR
obszerne krążenia
zachować odległości
z pogłębieniem
wg inwencji ucznia
na szerokości boiska do piłki siatkowej
doskonalenie elementów gier zespołowych
- podział uczniów na zespoły
Zespół I
- slalom między słupkami i powrót na linię starutu (na czas)
- konkurs rzutów osobistych
- wykonanie dwutaktu z podania partnera
Zespół II
- odbicia w parach sposobem górnym i dolnym
- zagrywka tenisowa do określonego celu
- podział na dwa zespoły – odbicia w zespołach który dłużej utrzyma piłkę w powietrzu
Zespół III
- slalom między słupkami z piłką nożną (chłopcy), kijem i piłeczką do unihoka (dziewczyny) na czas
- żonglerka piłką nożną (chłopcy), mini gra w unihoka (dziewczyny)
uczeń z najlepszym czasem dostaje ocenę bdb
dwutakt z lew. i praw. strony
nie ćwiczący liczą odbicia
uczniowie wzajemnie liczą sobie odbicia
ćw. korek. - uspokajające
zakończenie lekcji
- siad ugięty, RR w górę na zew., plecy oparte o kolano współćw., który trzyma go za RR poniżej łokci, ruch siedzącego – rytmiczne odrzuty RR w tył z uwypukleniem kl. pierś.
- omówienie lekcji, wyróżnienie aktywnych uczniów
- motywacja do samodzielnego udziału w aktywności ruchowej
- pożegnanie
należy zachować postawę skorygowaną, zmiana na sygnał nauczyciela
kasperpl