Doskonalenie startu niskiego na wirażu i bieg po wirażu.doc

(34 KB) Pobierz
SCENARIUSZ 13

                                                                                                                Orszykowski Antoni II rok WF

 

 

 

       Temat lekcji: Doskonalenie startu niskiego na wirażu i bieg po wirażu.

       Cele lekcji

       Umiejętności: uczeń potrafi wykonać start niski na wirażu i biec po wirażu.

       Sprawność fizyczna: rozwijanie coraz większej szybkości.

       Wiadomości: uczeń zna zasady bezpieczeństwa podczas poruszania się po bieżni.             

       Pomoce: bloki startowe.

 

Punkty / ogniwa

toku

 

Opis zabaw, gier, ćwiczeń

 

Czas

 

Część wstępna – 10 minut

 

Czynności

organizacyjno –

porządkowe

Zbiórka, raport, przywitanie, sprawdzenie obecności i przygotowania ćwiczących. Przedstawienie celów lekcji i uzasadnienie potrzeby ich realizacji.

Kontrola stroju, miejsca ćwiczeń, stanu przyborów i sprzętu.

 

5 min

Rozgrzewka

Bieg po kole z krążeniem RR w przód i w tył, wyskoki dosiężne, skip A i C, na sygnał przysiad i wyskok w miejscu w górę, Ćwiczenia rozciągające, wypady w przód, Pw. przysiad podparty i naprzemienne wyrzuty NN w tył, jw. obunóż. 

 

5 min

 

 

Przygotowanie do wysiłku

 

Berek ranny.

 

5 min

Część główna – 30 minut

Start niski i bieg

po wirażu

1.       Nauka ustawienia bloków na wirażu.

2.       Starty indywidualne z bloków na wirażu (3-4x).

3.       Starty indywidualne i bieg na dystansie 30 m (3-4x).

4.       Doskonalenie startu niskiego na prostej i na wirażu. Grupowy start na sygnał i bieg z maksymalną szybkością na dystansie 30 m (4-6x).

5.       Indywidualne biegi po wirażu ze startu wysokiego (luźny bieg – 3 x 40 m).

6.       Indywidualne biegi po wirażu na dystansie 60 m z narastającą szybkością (20 m – nabieg, 20 m – przyspieszenie, 20 m – maksymalna szybkość)

– 3 x 60 m.

Pokaz i objaśnienie przez nauczyciela (bloki ustawione przy linii zewnętrznej toru). Zwrócić uwagę na ułożenie ciała i prawidłową pracę ramion.

 

 

 

 

 

 

25 min

 

Część końcowa – 5 minut

 

Korekcja wad postawy

Ćwiczenie oddechowe. Pozycja stojąca, ręce wzdłuż tułowia. Wdech z przeniesieniem rąk do pozycji „skrzydełek” i ściąganiem łopatek.

Wydech ze skłonem tułowia w przód i opuszczeniem rąk w dół.

3 min

 

Podsumowanie

lekcji

 

Zbiórka, przypomnienie celów lekcji i ocena ich realizacji. Ocena aktywności i osiągnięć uczniów. Pożegnanie.

 

 

2 min

 

Zgłoś jeśli naruszono regulamin