Ćwiczenia (stare).docx

(210 KB) Pobierz

Za pomocą dowolnego programu graficznego przedstaw relacje łączące cię z innymi ludźmi, rodziną, przyjaciółmi, znajomymi, etc. W tym celu narysuj kółka – tyle, ile ci będzie potrzeba. Pierwsze kółko będzie obrazowało ciebie, każde następne – wybraną przez ciebie osoby czy grupy osób. Następnie połącz „swoje” kółko z innymi - narysuj więzi (powiązania) łączące cię z innymi osobami (grupami osób), które wybrałeś. Postaraj się zróżnicować te powiązania, tak , aby było widać, które z relacji są dla ciebie najważniejsze, a które mniej istotne lub uszeregować je od relacji najważniejszych, po relacje mniej ważne. Krótko scharakteryzuj (opisz) charakter twoich relacji z innymi, ich zabarwienie, ewentualne problemy i konflikty jakie w nich występują.

 

Jak widać moje relacje z ludźmi są bardzo różne. Pierwsza grupa to moja rodzina i te więzi są najmocniejsze. Kolejne "kółko" to moi przyjaciele i również te relacje są bardzo silne, jednak mniej niż te z rodziną. Kolejna grupa to współpracownicy, a kreska obrazująca te więzi jest dużo bledsza i nie tak prosta jak poprzednie, bo różnie to w pracy bywa. Natomiast ostatnia grupa to przypadkowo spotykani ludzie. Więzi z nimi są blade i mało znaczące, ale jest nad nimi znak zapytania, ponieważ zawsze mogą się zmienić, a osoby trafić do innej grupy.

 

C:\Users\SYLWIA\Desktop\Szkoła\Semestr IV\Podstawy metodyki opiekuńczo-wychowawczej\Ćwiczenie grupa 1.png

 

Zaprojektuj obrazek – krajobraz, przedstawiający historię Twojego życia. Umieść na nim przełomowe momenty - sytuacje, które wpłynęły na to, kim teraz jesteś; mogą to być zarówno największe sukcesy, jak i porażki, których doznałeś.

- W jaki sposób je zobrazujesz?

- Czego nauczyły Cię te doświadczenia?

- Jak wpłynęły na drogę życia, którą teraz podążasz?

- W którym miejscu na Twoim obrazku teraz jesteś?

Swoją pracę przedstaw w postaci figur lub symboli (jedynie ich konturów, używając tylko czarnego koloru). Możesz w tym celu skorzystać z graficznego programu komputerowego a zapisany obraz umieścić na forum. Możesz również ołówkiem wykonać rysunek na kartce papieru, zamieszczając na forum zdjęcie Twojej pracy.

 

C:\Users\SYLWIA\Desktop\Szkoła\Semestr IV\Podstawy metodyki opiekuńczo-wychowawczej\Ćwiczenie grupa 2.png

W dowolnym programie komputerowym stwórz prezentację Twoich dwóch pozytywnych cech. Nie używaj słów, nie opisuj cech, natomiast niech bazą będą dla Ciebie obrazy przedstawiające zjawiska przyrody, krajobrazy, natura (mogą być własnoręcznie robione zdjęcia, obrazy ściągnięte z internetu, własne rysunki).

 

C:\Users\SYLWIA\Desktop\Szkoła\Semestr IV\Podstawy metodyki opiekuńczo-wychowawczej\Ćwiczenie grupa 3.png

Zgłoś jeśli naruszono regulamin